Daudzi ir dzirdējuši par rudens-ziemas depresiju, taču, izrādās, ir arī viņu pavasara līdzinieks. Speciālisti pastāstīja, kas tas ir par depresīvu stāvokli, no kurienes tas nāk un kā ar to cīnīties.
No kurienes nāk pavasara depresija un kādi ir tās simptomi
Parasti pēc ziemas beigām un spožas Saules parādīšanās debesīs cilvēki iegūst pārliecību un mīlestību uz dzīvi. Viņu vēlme smaidīt un darīt kaut ko svarīgu sev un savai ģimenei ir sakāpināta, taču tas nenotiek ar visiem. Dažiem cilvēkiem, pareizāk sakot, apmēram 15-20% no visiem zemes iedzīvotājiem, viņi cieš no pavasara depresijas, kad viss apkārt zied, bet iekšā viss ir tāds pats tukšums kā agrāk.
Bieži vien tas notiek tāpēc, ka cilvēks rudenī neuzkrāja vitamīnus un ziemā neuzturēja savu fizisko un emocionālo stāvokli. Rezultātā ziemas periodā ķermenis un dvēsele pilnībā izsmēla savus resursus, tāpēc pavasarī pārtapšanai neatliek ne pilītes spēka. Cilvēkiem ar pavasara depresiju laikā, kad daba tiek atbrīvota no ziemas miega, var būt dažādi simptomi: slikts miegs, samazināta veiktspēja, slikta apetīte, trauksme.
Kā tikt galā ar pavasara depresiju
Labākais veids ir vienkārši no tā izvairīties. Lai pavasara depresija jūs neapdzītu, jums ir jārīkojas šādi:
Lieto vitamīnus . Vitamīni ir ārkārtīgi svarīgi normālai ķermeņa darbībai un smadzeņu darbībai. Daudzi aizmirst, ka ziemā mums ļoti nepieciešams D vitamīns, ko speciālisti dēvē par galveno dzīvības avotu. Tas ietver arī B vitamīnus, kas normalizē nervu sistēmas darbību;
Neguli pārāk daudz . Ziemā jūs patiešām nevēlaties agri celties, un daudzi nemaz nevēlas piecelties no gultas. Tas ir absolūti nepareizi. Mēģiniet nepieradināt sevi pie šāda režīma ziemā. Ej gulēt tajā pašā laikā un nepadodies no rīta. Celieties vienlaikus ar modinātāju. Jūsu ķermenis pieradīs pie šīs rutīnas, tāpēc, atnākot pavasarim, jums būs vieglāk piecelties no rīta ar agru spožu sauli.
Ja pēkšņi jūs šobrīd piedzīvojat pavasara depresiju, tad jums palīdzēs tie paši padomi, kas palīdzēs novērst šī stāvokļa iestāšanos, bet tajā pašā laikā jums ir jādara šādi:
Nodarbojies ar sportu. Pavasarī tu nevari atļauties būt dīkā. Jākustas tā, lai ķermenis saprastu, ka ir laiks “pamosties”, iznākt no “ziemas miega”. Staigāt vairāk pa ielu, doties uz sporta zāli, doties uz baseinu. Fiziskās aktivitātes ir labākais draugs tiem, kas pavasari sākuši uz nepareizas nots. Ir vērts atzīmēt, ka šis padoms noder arī tiem, kas vēlas novērst pavasara depresijas parādīšanos. Kā liecina pētījumi, ar pusstundu vingrošanas dienā pietiks, lai justos labāk;
Dari to, kas tev patīk . Noteikti atrodiet vairāk laika, lai izbaudītu sīkumus. Velti sevi savām iecienītākajām nodarbēm, vaļaspriekiem. Satiec draugus, izklaidējies un iepriecini sevi ar jaunām drēbēm;
Ēd pareizi . Ja jūtat, ka pavasarī nespējat sasniegt pozitīvu garastāvokli, iespējams, lieta ir uzturā. Nav nepieciešams pārēsties un vakariņot ļoti vēlu. Pēdējai ēdienreizei jābūt ne agrāk kā divas stundas pirms gulētiešanas. Tāpat ikvienam, kam pavasarī rodas garastāvokļa problēmas, savā ēdienkartē jāiekļauj pārtikas produkti, kas paaugstina serotonīna līmeni: banāni, rieksti, tumšā šokolāde, citrusaugļi utt.
Tāpat speciālisti stingri iesaka grūtos laikos izmantot afirmācijas pret depresiju. Ar tām jebkurš pavasara vai rudens sabrukums šķitīs mazāk bīstams un nepatīkams. Atcerieties arī ieskauj sevi ar jaukiem cilvēkiem.